01
BM není založený
- Odhlašte se z Facebooku a otevřete stránku business.facebook.com. Klikněte na Vytvořit účet, přihlaste se standardně k vašemu osobnímu FB účtu.

- U jména prosím zadejte reálné jméno, nepoužívejte přezdívky ani jména typu „xxx-marketing“.

02
BM je založený – přidání osoby do vašeho BM
- Na stránce https://business.facebook.com/ otevřete v levém menu nastavení firmy.

- V záložce Lidé pod tlačítkem “pozvat lidi“ nasdílejte účet na e-mail [email protected] a [email protected] . Ve druhém kroku přidělte roli správce, abychom mohli kompletně nastavit vše potřebné ke kampaním. Ve třetím kroku nemusíte zatrhnout nic, pouze pozvánku odešlete.



- K nově založenému BM potom přiřaďte platební metodu. Ve stejné sekci jako přidání osob vyberte možnost “fakturace a platby” a následně přidejte způsob platby.


03
Nový BM – přidání FB a IG stránky
- K novému BM je nutné také přiřadit FB a IG stránky.
- Opět na stejné stránce jako přidání osob, zvolte: „stránky“ (poté instagramové účty) a následně „přidat“ a následně zadejte URL či název vaší stránky.

04
BM – udělení Partnerství
- Na stejné stránce jako u přidání osob zvolte sekci “partneři”.

- V záložce Uživatelé, v sekci Partneři nasdílejte účet pomocí tlačítka „přidat“. ID naší firmy je: 1408030206298085 (Better workspace). Vyberte první možnost

- Pro naši práci budeme potřebovat nasdílet tyto položky s následujícími právy:
- Firemní facebook stránku – v případě, že máte FB stránku v novém prostředí, nasdílejte práva Přístup k Facebooku. V případě, že máte klasické stránky, zvolte Plná kontrola – Správa stránky.
- Účet pro reklamu – plná kontrola – správa účtu pro reklamu.
- Katalogy – plná kontrola – spravovat katalog.
- Pixely – plná kontrola – správa pixelu.
- Instagramové účty – reklamy, přehledy.
- Vlastní konverze (v případě že používáte) – plná kontrola.
- Domény – plná kontrola – správa domény.
- Jakmile vše vyberete, potvrďte nasdílení pomocí tlačítka Uložit změny.
05
Facebook stránka
- Na vaší FB stránce v levém panelu přepněte na “Panel pro profesionály”.

- Dále na pravé straně vyberte “Přístup ke stránce”
- Následně vyberte “přidat někoho nového” a přidejte Zuzanu Talhoferovou (PPC teamleader) a Adama Chovance (SoMe teamleader) s nejvyššími právy.



06
- Pro přístup do vašeho Instagram profilu potřebujeme přihlašovací údaje.
Povedlo se? Děkujeme za vaši pomoc! Pokud se chcete pustit do dalších nástrojů, stačí se vrátit na rozcestník.
Pojďme spolu tvořit
- +420 844 844 111
- [email protected]